POBEDA RUKOMETAŠA U VELIKOJ PLANI

0
RK Morava - RK Topličanin, foto: fb
Ad

U 13. kolu rukometne Super B lige rukometaši Topličanina su u Velikoj Plani savladali ekipu Morave. Konačan rezultat utakmice RK Morava – RK Topličanin 30:32 (15:16).

Topličanin je vodio tokom celog meča i zasluženo nosi dva boda iz Velike Plane. Posle rezultatske klackalice u prvom poluvremenu Topličanin uzima stvar u svoje ruke i u 50. min vodi sa 5 golova razlike.

Kada se svima činilo da ce gosti rutinski privesti meč kraju, dolazi do pada u igri i nesmotrenih grešaka, gde iskusni domaćin koristi šansu i dolazi do nerešenog rezultata u 58. minutu. Međutim, iskusni Stefan Jovanović na levom krilu, kao pravo pojačanje za ovaj deo sezone, uzima stvar u svoje ruke i sa dva gola, ukupno 10, na kraju donosi pobedu svojoj ekipi.

Traba napomenuti i to da je, još jedno pojačanje za drugi deo sezone, Nikola Pavlović postigao 6 golova za Topličanin, dok je Filip Kostić utakmicu završio sa 5 pogodaka.

Ispostavilo se da su baš ta dva pojačanja za drugi deo sezone donela prevagu za osvajanje 2 boda u Velikoj Plani.

Igrač utakmice je bio Nikola Pavlović (RK Topličanin).

Ekipa Topličanina nastaviće vredno sa treninzima, pošto ih već u sredu očekuje prvenstvena utakmica sa Hajduk Veljkom iz Negotina pred svojim navijačima.

Iz kluba pozivaju navijače da u što većem broju dođu da bodre naš tim i da nastave sa pobedama u drugom delu sezone.